Кошик
222 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (98) 917-91-66
+380 (63) 433-54-05
Розуміємо задачу – пропонуємо рішення!

Медичні відходи: класифікація

Перед тим як купувати пакети для утилізації мед відходів, наші експерти рекомендують розібратися з класифікацією продуктів діяльності компаній медичного призначення. Інформація допоможе правильно підібрати відповідний варіант упаковки, що гарантує дотримання санітарних норм і правил утилізації. В іншому випадку є ризик створити небезпеку зараження навколишнього середовища. 

Основні види медвідходів

Класифікація медвідходів за ступенем їх небезпеки для людини і зовнішнього середовища:

  • клас А;
  • клас Б;
  • клас В;
  • клас Г;
  • клас Д. 

Тепер детальніше. 

До відходів класу А належать меблі, канцелярії, документи та інші варіанти, які використовуються в лабораторіях або лікарнях, але не мають безпосереднього контакту з небезпечними речовинами. Їхня утилізація не потребує дотримання спеціальних правил. 

Голки, системи для крапельниць, бинти та інші матеріали після використання належать до медичних відходів класу Б. Вони вважаються потенційно небезпечними, бо контактували з можливо зараженою людиною. Їхня ліквідація потребує попереднього знезараження, що допомагає знизити потенційну шкоду для довкілля. 

До класу В належать відходи, контакт із зараженим середовищем яких не викликає сумнівів. У цьому випадку обов'язкові мішки для сміття медичні, використання яких виключає ймовірність зараження. Плюс: наші експерти наголошують на необхідності обов'язкового використання засобів індивідуального захисту для залученого персоналу. 

Ліки з вичерпаним терміном придатності, ртутні градусники та інший інструмент, що містить небезпечні метали - це приклади відходів, які належать до класу Г. Для сортування і зберігання тут використовують спеціальні герметичні ємності, що запобігає ймовірності токсичного зараження зовнішнього середовища. 

Найнебезпечніший приклад

Класи утилізації мед відходів включають один із найнебезпечніших прикладів медичних відходів - речовини, що мають радіаційну небезпеку. Особливості їхнього збору та зберігання залежать від типу радіоактивних речовин і терміну їхнього розпаду. Обов'язкова умова: використання тари, призначеної для зберігання радіаційних відходів. 

Оцінка наших фахівців: знайомство з чинною класифікацією медвідходів допомагає правильно підібрати пакувальний матеріал і розібратися з особливостями утилізації, що виступає захистом від потенційного зараження.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner